Arbëri

Komandanti i KFOR-it: Situata e sigurisë stabile, mbështesim dialogun

 

(KosovaPress) - Para tre javësh, gjeneralmajori i Ushtrisë Hungareze, Ferenc Kajari, mori detyrën si Komandant i KFOR-it.

Në një intervistë ekskluzive për KosovaPress, Kajari thotë se situata aktuale në përgjithësi është stabile dhe KFOR-i vazhdon të zbatojë në baza ditore mandatin e tij.