Arbëri

Asnjë pacient me COVID-19 i shtrirë në Spitalin e Prizrenit, Pejës dhe Vushtrrisë

 

Në Spitalin e Përgjithshëm në Prizren, Pejë dhe Vushtrri nuk është asnjë pacient i shtrirë me koronavirus, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës.

Sipas njoftimit, në tërë SHSKUK-në, në trajtim janë 57 pacientë, 24 me oksigjenoterapi dhe 4 në mjekim intensiv në gjendje të rënduar.