Arbëri

Mot me diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur se të premten parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHK-së, temperaturat maksimale do të arrijnë deri 19 gradë Celsius.