Arbëri

​SHSKUK: 90 pacientë po trajtohen për COVID-19

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Në klinikat COVID-19, në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, po trajtohen 90 pacientë.

Prej tyre, 41 me oksigjeno-terapi dhe 3 në mjekimin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.