Arbëri

SHBA-ja zotohet për mbështetje të Kosovës në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

Foto: Driton Paçarada / Koha / Ilustrim
 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë zotuar për mbështetje të Kosovës në fushën e sigurisë dhe të mbrojtjes, ka bërë të ditur Ministria e Mbrojtjes në një komunikatë për media pas vizitës së ministrit Armend Mehaj në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së.

Sipas njoftimit të MM-së, në Ambasadën e Kosovës në SHBA, Mehaj ka takuar drejtoreshën për Ballkan dhe Evropë Qendrore, Robin S. Brooks.