Arbëri

Vuçiq bisedon me Stoltenbergun, thotë se Serbia nuk ka shkelur asnjë marrëveshje

 

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka pasur një bisedë telefonike me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Siç është njoftuar nga Presidenca e Serbisë, gjatë bisedës, Vuçiq, ka thënë se Serbia nuk ka shkelur asnjë marrëveshje të nënshkruar në Bruksel, e as Rezolutën 1244 të Kombeve të Bashkuar dhe se me veprimet e saj nuk ka rrezikuar gjendjen në rajon.