Arbëri

Krasniqi fton partnerët ndërkombëtarë të reagojnë ndaj “veprimeve bllokuese të Serbisë”

 

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, u ka bërë thirrje Bashkimit Evropian, SHBA-së dhe NATO-s, të reagojnë ndaj qasjes së Serbisë në situatën e krijuar në veri, duke thënë se kjo e fundit ia ka kërcënuar Kosovës sovranitetin shtetëror.

Përmes një reagimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se Qeveria dhe institucionet e vendit duhet të koordinohen për veprime të rëndësishme, derisa ka theksuar se sulmet ndaj institucioneve në 24 orët e fundit, “nuk duhet lejuar që të jenë prelud i përkeqësimit të mëtejmë të situatës”.