Arbëri

455 pacientë me COVID-19 në spitalet e Kosovës

 

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se në QKUK dhe në spitalet rajonale po trajtohen 455 pacientë të prekur me COVID-19.

Sipas njoftimit, 361 janë në oksigjenoterapi dhe 42 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.