Arbëri

Osmani takohet me kryeministrin e Kuvajtit, mirëpresin idenë e hapjes së ambasadave

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar në Ne] York me kryeministrin e Kuvajtit, Sheikh Sabah Al-Khaled Al-Hamad Al-Sabah.

Osmani në takim ka kërkuar mbështetjen e kryeministrit të Kuvajtit për anëtarësim në organizata ndërkombëtare dhe të ushtrojë ndikim pozitiv në vendet e Organizatës Islamike që nuk e kanë njohur Kosovën.