Arbëri

Kandidatët për kryetar të Mitrovicës s’merren vesh për kafe në veri

 

Kandidatët për kryetar të Komunës së Mitrovicës nuk janë marrë vesh për të pirë kafe në veri të vendit pas situatës së tensionuar në veri.

Kandidati i LDK-së për kryetar të kësaj komune, Armend Agolli, të martën bëri thirrje që bashkë me kandidatin e PDK-së, Bedri Hamza, dhe atë të Vetëvendosjes, Agim Bahtiri, të takohen në orën 9:00 të mërkurën në një kafene në veri, pas situatës së tensionuar që po mbizotëron aty për shkak të bllokimit të rrugëve kufitare nga serbët, për shkak të reciprocitetit për targa. Të njëjtën thirrje për kundërkandidatët e bëri edhe Agim Bahtiri, kryetari aktual. Megjithatë, ky thirrjen e bëri për në orën 10:00.