Arbëri

Osmani: Rajoni po kërcënohet gjithnjë e më shumë nga veprimet e regjimit serb

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, vlerëson se integrimi i shpejtë i Kosovës dhe shteteve të rajonit në BE dhe NATO është parakusht për ruajtjen e stabilitetit në rajon.

Osmani thotë se veprimet e regjimit serb gjithnjë e më shumë po kërcënojnë rajonin. Këto i ka thënë Osmani gjatë takimit me presidentin e Finlandës, Sauli Niinisto në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së që po mbahet në New York