Arbëri

Mot i vranët sot në Kosovë

Foto: Ilustrim
 

Gjatë së martës pritet të mbajë mot i ndryshueshëm, kryesisht me vranësira dhe intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 18-27 gradë.