Arbëri

Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Dua t’i përkushtohem Prishtinës

Foto: Driton Paqarada / KOHA
 

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Uran Ismaili ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetit të Republikës së Kosovës, raporton Ekonomia Online.

Në fjalimin e tij, Ismaili tha se tani vullneti dhe dëshira e tij janë që t’i përkushtohet tërësisht Prishtinës, si kandidat për kryetar.