Arbëri

Në dy ditët e ardhshme pritet të ketë reshje shiu në vend

Foto: KOHA/Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit dhe temperaturave.

Sipas IHMK-së, parashihet që të mërkurën dhe të enjten vende-vende të ketë reshje shiu dhe ulje të temperaturave.