Arbëri

Mot i nxehtë edhe gjatë kësaj jave në Kosovë

 

Moti i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë edhe përgjatë kësaj jave në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet do të shkojnë deri në 36 gradë Celsius.