Arbëri

182 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri të dielën

Foto: Ilustrim
 

Shqipëria ka regjistruar 182 raste pozitive me koronavirus të dielën, nga 3.613 testime. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 23 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në 130.418.

Sipas MSH-së, që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri janë regjistruar 929.945 testime, 133.912 raste pozitive dhe 2.459 të vdekur.