Arbëri

Hyseni: Albin Kurti është manipulues dhe mashtrues gjenial

Foto: KOHA
 

Ish-koordinatori nacional për dialogun, Skender Hyseni, e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti manipulues dhe mashtrues gjenial, që sipas tij, interesin personal të tij dhe vartësve, e vë para çdo interesi qytetar e nacional.

Përmes Facebookut, Hysni ka shkruar se mosmiratimi i rezolutës së LDK-së për zbatimin e Marrëveshjes së Washingtonit shpërfaqë “etablimin dhe konsolidimin e politikës së vetizolimit të kryeministrit Albin Kurti dhe VV-së”.