Arbëri

SHSKUK: Mbi 100 pacientë po trajtohen për COVID-19

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në Klinikat COVID dhe ne Spitalet e Përgjithshme janë të shtrirë 102 pacientë , prej të cilëve 50 të konfirmuar pozitivë, 59 me oksigjeno-terapi dhe 2 në gjendje të rënduar shëndetësore.

Në QKUK janë të shtrirë 72 pacientë, 28 prej tyre Covid-19 pozitivë dhe 49 me oksigjeno-terapi: Klinika Infektive, 33 pacientë, Klinika e Pulmologjisë, 39 pacientë.