Arbëri

Kreu i VV-së në Shqipëri e quan Ramën kolaboracionist

Foto: Ilustrim
 

Përfaqësuesi kryesor i Lëvizjes Vetëvendosje për Shqipëri, Boiken Abazi, ka kritikuar ashpër pjesëmarrjen e sotme të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama në Forumin për Bashkëpunim Rajonal në Shkup, ku ishin edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Abazi e ka quajtur Ramën kolaboracionist, duke thënë se po punon sipas planeve ekspansioniste të Serbisë.