Arbëri

Rama, Zaevi e Vuçiqi mbajnë takim virtual: Ky është Ballkani i ri

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, homologu i tij nga Maqedonia e Veriut Zoran Zaev dhe presidenti Serbisë, Aleksandar Vuçiq e nisën paraditen e së enjtes me një video-konferencë për të avancuar me projektin e “Mini-Schengenit” ballkanik.

Për takimin online, zbuloi kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zaev, duke publikuar dy foto nga ky takim, i cili sipas tij u shërbeu përgatitjeve për Forumin Ekonomik dhe Bashkëpunimin Rajonal që do të mbahet në Shkup, më 29 korrik.