Arbëri

Sveçla pas aksionit AZHB: Subvencionet u takojnë bujqve

 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se luftimi i krimit dhe korrupsionit mbetet “Top” Prioritet i ministrisë që ai udhëheqë.

Ky reagim ka ardhur pas arrestimit të shtatë zyrtarëve në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë.