Arbëri

Nëntë të infektuar me koronavirus në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

Foto: KOHA
 

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar nëntë persona të infektuar me koronavirus, nga 1.694 testime të kryera. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj periudhe janë shëruar 14 qytetarë, duke çuar numrin e të shëruarve në 105.200.

MSH-ja njofton se numri i personave të infektuar me COVID-19 deri më tani është 107.619, i të vdekurve 2.250 dhe janë kryer 651.875 testime.