Arbëri

Mediat serbe i kthehen modelit të “dy Gjermanive”: Po e shtyjnë para Franca e Gjermania

 

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe i zv.ndihmës Sekretari i Shtetit, Matthew Palmer, sot do të nisin vizitën në Beograd, ku do të priten edhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

E para këtij takimi, gazeta serbe “Danas”, shkruan se Perëndimi i është kthyer idesë së “dy Gjermanive” si model për zgjidhjen e çështjes Kosovë – Serbi.