Arbëri

Lajçak: Rruga evropiane e Kosovës dhe e Serbisë kalon nëpërmjet dialogut

Foto: Driton Paçarda/ KOHA
 

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se rruga evropiane e Kosovës dhe Serbisë kalon nëpërmjet dialogut dhe se këtë e dinë mirë sipas tij, edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti edhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Në një intervistë për “Euronews”, Lajçak ka deklaruar se dialogu ka sjellë rezultate konkrete dhe se nuk ka rrugë tjetër për të dy vendet.