Arbëri

Bie numri i pacientëve nga Covid 19, lirohet Mjekimi Intensiv Qendror

Foto lustrim
 

Rënia e shifrave të të infektuarve me koronavirus ka bërë që nga dita e mërkurë të lirohet nga pacientët me COVID-19 edhe Klinika e Mjekimit Intensiv Qendror.

Ndërsa, në Klinikën Infektive, Pulmologji si dhe spitalet regjionale aktualisht janë të shtrirë 165 pacientë të prekur me COVID-19.