Arbëri

Osmani kërkon ndihmë nga Japonia për kalimin e gjendjes me pandeminë

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar ndihmë për menaxhimin e pandemisë nga ambasadori i Japinisë, Akira Mizutani.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Osmani ka theksuar raportet e shkëlqyera diplomatike ndërmjet dy vendeve dhe ka shprehur gatishmërinë e saj dhe të institucioneve të Kosovës për thellimin e mëtejmë të këtyre raporteve në rrafshin politik, ekonomik dhe kulturor.