Arbëri

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit.