Arbëri

MPJ-ja thotë se Izraeli ka të drejtën për t’u mbrojtur nga raketat e Hamasit

FOTO: KOHA
 

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka thënë se Izraeli e ka të drejtën për ta mbrojtur popullin e tij nga 2.000 raketat e lëshuar nga Hamasi, në konfliktin mes dy vendeve në Rripin e Gazës. 

MPJ-ja përmes një njoftimi në Twitter ka kërkuar të ndalet dhuna dhe të kërkohet një zgjidhje paqësore.