Arbëri

320 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe spitalet e përgjithshme

Foto: SHSKUK
 

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se bazuar në raportet nga klinikat e QKUK-së, por edhe spitalet e përgjithshme, të shtrirë si pasojë e COVID-19, janë në trajtim 320 pacientë.

Sipas SHSKUK-së, 208 janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, 19 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 223 janë nën asistim të okisgjeno-terapisë.