Arbëri

Mot me vranësira dhe intervale me diell sot në Kosovë

Moti ne Kosove
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat herë–herë parashihen të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët dhe shkarkime rrufesh.