Arbëri

Infermierët në takim me Osmanin kërkojnë rritje të pagës dhe shtesave

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në prag të Ditës Ndërkombëtare të Infermierëve ka pritur sot një delegacion të Shoqatës sindikale të tyre.

Sipas njoftimit për media, përfaqësues të kësaj Sindikate e kanë njoftuar Osmanin për situatën me të cilën po përballen, duke kërkuar mbështetjen institucionale për plotësimin e kërkesave të tyre.