Arbëri

Mot kryesisht i vranët dhe me temperatura më të ulëta të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së shtunë, në Kosovë do të ketë rënie të temperaturave maksimale, për shkak të rezistencës së masave ajrore të cilat kanë origjinë nga verilindja.

Temperaturat minimale do të lëvizini ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet ë lëvizin ndërmjet 16-26 gradë Celsius.