Arbëri

Matoshi xhiron përplasjen PDK-VV në Kuvend, thotë se Lista Serbe qeshte teksa i shikonte

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Deputetja e Vetëvendosje, Adriana Matoshi, ka xhiruar me telefon përplasjen e sotme në seancën e Kuvendit mes deputetëve të PDK-së e VV-së.

Përplasja kishte ardhur pas kritikave të deputetëve të PDK-së në drejtim të ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla lidhur me deklaratat e saj për korrupsionin dhe Gjykatën Speciale.