Arbëri

38 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

38 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri
 

Që prej fillimit të pandemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Për këtë kohë, 38 raste te reja janë regjistruar dhe 2 persona kanë nga Covid-19.

Nga 1,762 testime kanë rezultuar pozitivë: 20 raste në Tiranë, 5 në Korçë, 3 në Sarandë, nga 1 rast në Fier, Kukës, Lezhë, Vlorë, Mirditë, Divjakë, Gramsh, Skrapar, Patos, Konispol.