Arbëri

Mbi 10 mijë është numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.252 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve 335 raste kanë rezultuar pozitive.

Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.