Arbëri

Mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli sot në Kosovë

Moti ne Kosove
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.