Arbëri

Mot i vranët në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Mot i vranët në dy ditët e ardhshme në Kosovë
FOTO: Ilustrim
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në vend, do të mbajë kryesisht mot i vranët.

Të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.