Arbëri

Pesë të vdekur dhe 100 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Pesë të vdekur dhe 100 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri
 

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 100 raste të reja dhe 5 persona kanë vdekur si pasojë e Covid-19.

Ministria njofton më tej se, aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 173 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.