Arbëri

Shqipëria furnizohet me mbi 40 mijë doza të AstraZenecas

Shqipëria furnizohet me mbi 40 mijë doza të AstraZenecas
Foto: Facebook
 

Shqipëria është pajisur me 40.800 doza të vaksinës AstraZeneca, përmes Covaxit, ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu.

Ajo ka bërë me dije se janë në pritje të 250 mijë vaksinave të tjera të Sinovacit dhe Pfizerit.