Arbëri

Tahiri: Kurti duhet dhënë sqarime për mossigurimin e vaksinës së Pfizerit

Tahiri: Kurti duhet dhënë sqarime për mossigurimin e vaksinës së Pfizerit
 

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, i ka kërkuar sqarime Qeverisë Kurti për mosardhjen e vaksinës anti-COVID të kompanisë Pfizer. Tahiri ka thënë se Qeveria ka dështuar për ta siguruar vaksinë, duke ftuar edhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe presidenten Vjosa Osmanin, për t’u angazhuar në këtë aspekt.

“I bëjmë thirrje kryeparlamentarit ta thërras Kryesinë dhe të diskutojë sepse s’mund të humbim asnjë ditë të vetme më. Qeveria dhe kryeministri e kanë për detyrë të sqarojnë dështimin për mbrojtjen e qytetarit të Kosovës”, ka thënë Tahiri para mediave.