Arbëri

Steinmeier uron Osmanin, e fton për takim së shpejti

Steinmeier uron Osmanin, e fton për takim së shpejti
Foto: Alban Bujari/KOHA
 

Presidenti gjerman Steinmeier e uron Presidenten Osmanin dhe e fton të takohen së shpejti

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pranuar një letër urimi nga Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier, përmes së cilës e uron për zgjedhjen e saj Presidente e Kosovës.