Arbëri

Ka shkuar në afro 13 mijë numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë

Ka shkuar në afro 13 mijë numri i rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë
Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë me COVID-19 janë infektuar 100 mijë e 655 persona. Prej tyre 2 mijë e 53 kanë vdekur, 80 mijë e 842 persona kanë shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 12.760.

“Numri total i rasteve pozitive është 100.655 raste nga 493.776 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.053 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 646 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.842 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.760”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.