Arbëri

17 të vdekur në 24 orët e fundit, 599 raste të reja me COVID-19

17 të vdekur në 24 orët e fundit, 599 raste të reja me COVID-19
 

17 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19 si dhe janë regjistruar 599 raste të reja.

Sipas njoftimit nga IKSHPK-ja, rastet e reja pozitive kanë dalë nga testimi i 3.576 mostrave të dyshimta.