Arbëri

Shqipëria ndryshon masat anti-COVID, zgjatet orari i qarkullimit

Shqipëria ndryshon masat anti-COVID, zgjatet orari i qarkullimit
 

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur masa të reja anti-COVID në Shqipëri, duke zgjatur kufizimin e lëvizjes së lirë deri në orën 22:00 të mbrëmjes.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu dhe Komiteti Teknik i Ekspertëve, kanë bërë të ditur vendimet e fundit, të lehtësimit të disa masave në vend.