Arbëri

Moti sot në Kosovë kryesisht me diell dhe pak vranësira

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë të shtunës, Kosova do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik. Në këto kushte anticiklonike do të mbajë mot me pak vranësira dhe kryesisht me diell.

Sipas institutit, mëngjesi do të jenë relativisht i ftohtë edhe sot, kështu që në orët e para të ditës dhe gjatë natës parashihen ngrica të cilat do t'i rrezikojnë pjesëmarrësit në komunikacion.