Arbëri

Gërvalla falënderon për “qasje konstruktive” shtetin që s’e njeh Kosovën

 

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka falënderuar Greqinë për “qasje konstruktive” në raport me Kosovën, edhe pse ky shtet nuk e njeh Kosovën.

Në një takim që ajo ka pasur me shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Kosovë, Chryssoula Aliferi, siç thuhet në njoftim, “biseduan për thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe avancimin e raporteve midis dy vendeve”.