Arbëri

Shqipëria merr mbi 9 mijë doza të vaksinës Pfizer

 

Mbrëmjen e së hënës kanë mbërritur 9360 doza të vaksinës Pfizer në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe ministri Arben Ahmetaj i pritën në Aeroportin e Rinasit.

“9360 doza të cilat vijnë nga kontrata me Pfizer dhe do të mbyllim vaksinimet me stafin mjekësor dhe të moshuarit në shtëpitë e të moshuarve”, tha ministrja.