Arbëri

Haradinaj-Stublla duartroket vendimin e PZAP-së për rinumërimin e fletëvotimeve me kusht dhe atyre të diasporës

Haradinaj-Stublla duartroket vendimin e PZAP-së për rinumërimin e fletëvotimeve me kusht dhe atyre të diasporës
 

Kandidatja për deputete nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Melizaj Haradinaj-Stublla, ka duartrokitur vendimin e PZAP-së për t’i rinumëruar të gjitha fletëvotimet me kusht në të gjitha Komunat e Kosovës dhe ato nga diaspora, për kandidatët e AAK-së.

Kandidatja tjetër për deputete, Florentina Gjergjaj, kishte akuzuar publikisht bashkëpartiaken Meliza Haradinaj-Stublla se ia kishte vjedhur votat, derisa kjo e fundit kishte paralajmëruar se do ta padiste Gjergjajn.