Arbëri

VV-ja thotë se ka marrë 50% të votave, falënderon votuesit e saj

VV-ja thotë se ka marrë 50% të votave, falënderon votuesit e saj
 

Lëvizja Vetëvendosje thotë se në zgjedhjet e 14 shkurtit ka marrë 438 mijë e 334, apo 50 për qind të votave.

VV-ja përmes një postimi në facebook ka falënderuar votuesit në Kosovë dhe ata nga diaspora për votat që i kanë dhënë subjektit të tyre politik.