Arbëri

Afër 69 mijë të infektuar që nga rastet e para me COVID-19 në Kosocë

Afër 69 mijë të infektuar që nga rastet e para me COVID-19 në Kosocë
 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.454 mostra të marra nga ShSKUK-ja dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 426 raste pozitive.

Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.